Leonardo DiCaprio Foundation Auksjon av privat tid med kjendiser

Video: Leonardo DiCaprio Foundation Auksjon av privat tid med kjendiser

Video: UKELIGE RAR NYHETER - UFOer - Paranormalt - Univers - Rar Vitenskap 2024, Mars

Grunnlagt i 1998, er Leonardo DiCaprio Foundation vert for sin tredje auksjonsgala, hvor velstående fans kan by på muligheten til å tilbringe tid med DiCaprio på US Open Men's Tennis Final, eller i stedet en stor liste over andre kjendiser. Det er også mange fysiske premier, inkludert filmrekvisita, kunststykker og tilbehør i høy klasse, for eksempel Rolex-klokker.

Leonardo DiCaprio Foundation tar opp penger for å fremme sitt miljøbevarende oppdrag. Noen har kritisert den personlige bruken av energi ved å delta på slike arrangementer via private flyselskaper, og DiCaprio må være forsiktig med å ta opp disse bekymringene.

Velkjent auksjonarius Simon De Pury vil gjennomføre salget, som han forventer å være mye større enn tidligere holdt av DiCaprio. Den første auksjonen økte over $ 25 millioner, mens den andre auksjonen økte mer enn $ 40 millioner. Denne gangen vil de ulike tilbudene gi et mye bredere utvalg av tilbudsgivere. Simon De Pury krediterer dette til DiCaprios gode forhold til kunstverdenen.

En slik artist er Camille Henrot, en fransk maler, hvis kunst bare har dukket opp på auksjon fire ganger. Hans akvarellmaleri er anslått å selge over $ 40 tusen. Et oljemaleri av tysk Jana Euler forventes å selge for over $ 65 000. Etablerte kunstnere som Jeff Koons, George Condo, Cai Guo-Qiang og Damien Hirst forventes å selge malerier som forventes å selge mellom $ 250 000 og $ 2,5 millioner. Koons oljemaleri Gazing Ball (Manet Spanish Singer) bærer et nåværende estimat på 1,98 millioner britiske pund. Blant et bredt spekter av malerier og skulpturer er det til og med to Picasso-stykker opp for auksjon.

Dominique Charriau / Getty Images

Filmsettene inkluderer DiCaprio's overlevelsesverktøy fra Revenant, samt Schwarzenegger-elementer, inkludert hans Harley Davidson fra Terminator II, hans sverd fra Conan the Barbarian, og en sigar, støvler og humidor sett. Andre swag inkluderer to personlige Fiat 500s, to av U2 frontman Bono's gitarer, og en 1950 Jaguar Mark V Drophead signert av mer enn et dusin Hollywood A-listers for over $ 215 tusen.

De mest forventede premiene er utvilsomt mulighetene for å møte og delta på arrangementer med et bredt spekter av kjendisnavn. Prolific-filmforfatteren Martin Scorsese tilbyr en mulighet for en heldig vinner til å bli med på ham i en uke på sett, mens produsent Harvey Weinstein tilbyr muligheten til å følge med til et års verdi for filmarrangementer. Kevin Spacey tilbyr en privat teateropplevelse, mens andre tilbudsgivere kan nyte et privat spill av Texas Hold Em med Edward Norton og Jonah Hill for rundt $ 150 000. Budgivere kan også velge å møte Margot Robbie og Doutzen Kroes, med den tidligere som tilbyr en sjanse til å være en personlig gjest på Victoria's Secret Fashion Show.

Det er en rekke feriemål inkludert, for eksempel en tur til Monaco ledet av prins Albert II eller tre isfylte turer med Explorer Johan Ernst Nilson. Det er tropiske opphold som tilbys Bahamas, Thailand, Fransk Polynesia, Maldivene eller DiCaprios Palm Springs hjem, og det er enda en sjanse til å trykke på knappen for å belyse Eiffeltårnet. Veronica Varekova og Adrien Brody samarbeider også med LDF om dyreoppdagelser i Rwanda og Kenya.

Det store auksjonsbrosjelet spenner over sytti sider med ulike gaver, og lover å gi DiCaprio-fondet store fortjenester for sine miljøårsaker.

Anbefalt: