2024 Forfatter: Ethan Spencer | [email protected]. Sist endret: 2023-12-17 09:11
Grunnlagt i 1998, er Leonardo DiCaprio Foundation vert for sin tredje auksjonsgala, hvor velstående fans kan by på muligheten til å tilbringe tid med DiCaprio på US Open Men's Tennis Final, eller i stedet en stor liste over andre kjendiser. Det er også mange fysiske premier, inkludert filmrekvisita, kunststykker og tilbehør i høy klasse, for eksempel Rolex-klokker.
Leonardo DiCaprio Foundation tar opp penger for å fremme sitt miljøbevarende oppdrag. Noen har kritisert den personlige bruken av energi ved å delta på slike arrangementer via private flyselskaper, og DiCaprio må være forsiktig med å ta opp disse bekymringene.
Velkjent auksjonarius Simon De Pury vil gjennomføre salget, som han forventer å være mye større enn tidligere holdt av DiCaprio. Den første auksjonen økte over $ 25 millioner, mens den andre auksjonen økte mer enn $ 40 millioner. Denne gangen vil de ulike tilbudene gi et mye bredere utvalg av tilbudsgivere. Simon De Pury krediterer dette til DiCaprios gode forhold til kunstverdenen.
En slik artist er Camille Henrot, en fransk maler, hvis kunst bare har dukket opp på auksjon fire ganger. Hans akvarellmaleri er anslått å selge over $ 40 tusen. Et oljemaleri av tysk Jana Euler forventes å selge for over $ 65 000. Etablerte kunstnere som Jeff Koons, George Condo, Cai Guo-Qiang og Damien Hirst forventes å selge malerier som forventes å selge mellom $ 250 000 og $ 2,5 millioner. Koons oljemaleri Gazing Ball (Manet Spanish Singer) bærer et nåværende estimat på 1,98 millioner britiske pund. Blant et bredt spekter av malerier og skulpturer er det til og med to Picasso-stykker opp for auksjon.
Filmsettene inkluderer DiCaprio's overlevelsesverktøy fra Revenant, samt Schwarzenegger-elementer, inkludert hans Harley Davidson fra Terminator II, hans sverd fra Conan the Barbarian, og en sigar, støvler og humidor sett. Andre swag inkluderer to personlige Fiat 500s, to av U2 frontman Bono's gitarer, og en 1950 Jaguar Mark V Drophead signert av mer enn et dusin Hollywood A-listers for over $ 215 tusen.
De mest forventede premiene er utvilsomt mulighetene for å møte og delta på arrangementer med et bredt spekter av kjendisnavn. Prolific-filmforfatteren Martin Scorsese tilbyr en mulighet for en heldig vinner til å bli med på ham i en uke på sett, mens produsent Harvey Weinstein tilbyr muligheten til å følge med til et års verdi for filmarrangementer. Kevin Spacey tilbyr en privat teateropplevelse, mens andre tilbudsgivere kan nyte et privat spill av Texas Hold Em med Edward Norton og Jonah Hill for rundt $ 150 000. Budgivere kan også velge å møte Margot Robbie og Doutzen Kroes, med den tidligere som tilbyr en sjanse til å være en personlig gjest på Victoria's Secret Fashion Show.
Det er en rekke feriemål inkludert, for eksempel en tur til Monaco ledet av prins Albert II eller tre isfylte turer med Explorer Johan Ernst Nilson. Det er tropiske opphold som tilbys Bahamas, Thailand, Fransk Polynesia, Maldivene eller DiCaprios Palm Springs hjem, og det er enda en sjanse til å trykke på knappen for å belyse Eiffeltårnet. Veronica Varekova og Adrien Brody samarbeider også med LDF om dyreoppdagelser i Rwanda og Kenya.
Det store auksjonsbrosjelet spenner over sytti sider med ulike gaver, og lover å gi DiCaprio-fondet store fortjenester for sine miljøårsaker.
Anbefalt:
Leonardo DiCaprio ønsker å ødelegge den voldelige diamantindustrien med denne enkle innovasjonen
Leonardo DiCaprio gjorde en betydelig investering i et oppstartsselskap som kan "dyrke" diamanter uten farlige gruveprosesser.
Hvordan Elvis Presley døde nesten knust, ble da en av de rikeste døde kjendiser av all tid
Elvis Presley solgte flere singler enn noen andre siden opptakene begynte. Imidlertid døde han med bare $ 5 millioner for å vise det. Hva gikk galt? Hans rockstar liv er en advarsel for alle unge kjendiser.
Hvis en privat yacht ikke er god nok for deg, hvorfor ikke prøve en privat flytende øy ??
Kokomo Ailand er den siste etableringen av Migaloo Private ubåter, og sies å være del-yacht og en del privat øy.
Den sjeldneste og mest verdifulle tegneserie av all tid gikk akkurat opp for auksjon. Det forventes å ødelegge opptak
Action Comics # 1 fra april 1938 presenterte Superman's aller første utseende. I dag betraktes det som den mest verdifulle tegneserieboken hele tiden, og en av de få kjente eksemplarene gikk bare opp for auksjon.
Leonardo da Vinci er 'Salvador Mundi' selger for rekord $ 450 millioner i auksjon
Leonardo da Vinci 's Salvador Mundi' solgte bare for et rekordbrytende beløp i en auksjon tidligere denne uken.